PŘIHLÁŠENÍ

Zapomenuté heslo? Registrace nového účtu

Články

Úvodní stránka Články Proč nosit barefoot obuv?
Doprava po ČR zdarma při nákupu nad 3 500 Kč!

Proč nosit barefoot obuv?

31.10.2022 Proč nosit barefoot obuv?
V čem se liší barefoot obuv od té klasické, kterou jsme nosili řadu let?

Možná vám také neuniklo, že se můžeme ve spojitosti s obuví stále častěji setkávat s tzv. barefoot obuví. Lidé si ji oblibují stále víc, a to nejen dospělí, ale i děti. Dávno pryč jsou doby, kdy jsme si mohli koupit pár druhů bot tohoto typu. Dnes je nabídka bohatá díky velké poptávce. Chůze naboso je příjemná a barefoot boty jsou vyráběny tak, aby simulovaly bosu chůzi, která je pro lidstvo přirozená a důležitá pro zdravou funkci těla jako celku.

V čem jsou barefoot boty jiné

Podrážka barefoot obuvi, respektive její tvar, kopíruje tvar chodidla. Je širší v oblasti prstů, aby se mohla noha bez omezení roztáhnout a mohla nám zajistit maximální oporu. Prostornost boty nabízí prstům dostatek místa, aby nedocházelo k jejich utiskování a mačkání. Tím se dostavuje lepší prokrvení, nepociťujeme takovou únavu, puchýře nenajdeme, nebo je výrazně minimalizujeme.

Co se týče síly podrážky, je tenčí a pružná, abychom chodidlem mohli vnímat nerovnosti povrchu a přizpůsobovat se mu, ale také aby docházelo k aktivaci reflexních bodů na chodidle. Obavy z nepříjemného tlačení nebo píchání do chodidel při chůzi jsou naprosto mylné. Povrch, po němž budete chodit, budete vnímat lehce, jemně, přesto více, než v obyčejných botách.

Barefoot modely mají tzv. nulový drop. Nenajdete u nich rozdíl v převýšení mezi špičkou a patou. Bota je v rovině bez podpory klenby, čímž se tato při chůzi tvaruje přirozeně tak, že při krocích posiluje a procvičuje svaly chodidla. Posílí se celá chodidla a klenba se přirozeně zvedne. Také dochází k odbourávání nerovnováhy, k posílení šlach v chodidlech, ke zlepšení držení těla. Barefoot boty posílí střed těla i achilovku, pomohou k hezkým lýtkům.

Obuv barefoot se hodí pro běžné nošení do školy, práce, ve volném čase, také při sportu, při jakémkoli počasí.

Stačí vybrat si tu nejhezčí barefoot obuv

O tom, jak pestrá nabídka je nám k dispozici, ať už jde o pánské, dámské nebo dětské modely, se můžete přesvědčit na rockspring.cz. Vyberete si z modelů elegantnějších i sportovních, jednobarevných i pestrých.

Jakmile si koupíte barefoot boty, nebudete chtít nosit jiné.

Související produkty

LAST 20% SAVOY 2 CAMEL

SAVOY 2 CAMEL

Dříve 1 990 Kč 1 592,-
LAST 20% PORTLAND SOFTY CHERRY

PORTLAND SOFTY CHERRY

Dříve 3 490 Kč 2 792,-